S cieľom uľahčiť užívateľom používať naše webové stránky využívame cookies. Používaním našich stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na vašom počítači.

Úvod » Dotykové vypínače » Dotykový vypínač LIVOLO - radenie č.6 (strieborný)


        

Dotykový vypínač LIVOLO - radenie č.6 (strieborný)

Vypínač pre ovládanie jedného svetelného okruhu z dvoch miest - jednopáčkový č.6

 

Číslo produktu: VL-C701S-15
Farba: STRIEBORNÁ
Funkcia: RADENIE Č.6
Napájanie: 230 VAC
Výrobca: LIVOLO
Rámik: 1-rámik

  Popis produktu

Dotykový vypínač LIVOLO radenie č.6 je určený na ovládanie jedného svietidla resp. jedného svetelného okruhu z dvoch, prípadne troch miest. Tetnto druh vypínača sa štandardne označuje ako radenie č.6 resp. len ako č.6 a používa sa na ovládanie osvetlenia v miestnostiach, kde sa vyžaduje vypínač na ovládanie osvetlenia napr. pri vstupných aj výstupných dverách (napr. chodby, vstupné haly, priechodzie izby, terasy, atď.).

Dotykový vypínač LIVOLO umožňuje moderné ovládanie osvetlenia jednoduchým dotykom na sklenenej ploche. Keďže sklo je výborný izolant, dotykové vypínače LIVOLO sú výnimočne bezpečné a je možné ich bezpečne ovládať aj s mokrými rukami. Kapacitná dotyková plocha reaguje vysoko spoľahlivo a okamžite. Dotykový sklenený panel (rámik) je vyrobený z kaleného skla a disponuje extrémne dlhou životnosťou.

Jemné modré podsvietenie zabezpečí, že Váš vypínač nájdete aj v úplnej tme. V prípade aktivácie vypínača a zapnutia osvetlenia, vypínač zmení farbu podsvietenia na červenú. Túto funkciu oceníte najmä v prípade, že ovládate osvetlenie za plnými (nepresklenými) dverami a bez otvorenia dverí by ste nezistili, či sa v danej miestnosti svieti, alebo nie. Červené podsvietenie dáva jasný signál, že vypínač je aktívny tzn. v zopnutom stave a osvetlenie svieti.

UPOZORNENIE:
Dotykový vypínač LIVOLO č.6 je možné zapojiť pre ovládanie z dvoch miest systémom 6+6 prípadne pre ovládanie z troch miest systémom 6+6+6. Zapojenie typu 6+6+6 je zhodné s klasickým zapojením v systéme mechanických vypínačov 6+7+6. Pre správne zapojenie viď schémy zapojenia na tejto stránke. Neodporúčame zapojiť do série viac ako 3ks vypínačov č.6.

 

Technické parametre

Rozmery: 80 x 80 x 40 mm
Napájacie napätie: AC 110 - 250 V / 50 - 60 Hz
Maximálny prúd: 5A
Maximálna záťaž: 1000W
Pohotovostná spotreba: max. 0,1 mA
Pracovné prostredie: teplota -30°C / + 70°C max. RH 95%
Životnosť (počet cyklov): 100.000 cyklov MTBF
Farebné podsvietenie: modrá farba
Farebné prevedenie skla: strieborná SILVER
Kód výrobcu: VL-C701S-15
Výrobca: LIVOLO INTERNATIONAL ELECTRIC LIMITED (CN)

 

Schéma zapojenia

- zapojenie dvoch vypínačov 6+6
Dotykový vypínač LIVOLO - schéma zapojenia

 

- zaojenie troch vypínačov 6+6+6 (nahrádza zapojenie v klasickom systéme 6+7+6)

Dotykový vypínač LIVOLO - schéma zapojenia