Tento web využíva cookies pre zaistenie funkčnosti webu a získavanie štatistík návštevnosti webu.

Odmietnuť všetko môžete tu.

NAJPREDÁVANEJŠIE

Cena 23,90 EUR (586,27 CZK)
skladom
Cena 33,66 EUR (825,68 CZK)
skladom
Cena 8,54 EUR (209,49 CZK)
skladom

26. 09. 2019

Bezdrôtový zvonček: čo všetko toto zariadenie ponúka?

Za posledné roky sa bezdrôtová technológia stáva trendom a bez pochýb bude slúžiť ľuďom i niekoľko ďalších generácií. Keď ide o bezpečnostné systémy pre domácnosti, máme tu tzv. bezdrôtový zvonček, ktorý má výhody oproti klasickému zvončeku. V tomto článku si vysvetlíme, v čom je lepší.

Ak hľadáte bezdrôtový zvonček pre svoj domov, budete prekvapený tým, ako toto elektronické zariadenie dokáže zistiť, kto stojí za dverami. Najlepšie bezdrôtové zvončeky sú vybavené pohybovými senzormi a kamerami, ktoré majiteľom domova posielajú okamžité zvukové upozornenia, ak sa niekto nachádza v blízkosti vchodu. Dodatočné benefity zahŕňajú upozornenia na zvieratá, záložné napájanie a okamžitú bezpečnostnú asistenciu v prípade, ak je celkový systém bezpečnosti domácnosti napojený na zariadenie.

 

Ako bezdrôtový zvonček funguje?

 

Bezdrôtový zvonček využíva rádiové vysielače, ktoré posielajú signál prijímateľovi. Aktivujú zvonček s melódiou, aby bol majiteľ upozornený na to, že sa niekto nachádza pri vchode. Zvončeky vybavené s rádiovými vysielačmi sa častokrát aktivujú bez zásahu niekoho iného. Toto nastáva v prípade, ak je podobný produkt nainštalovaný u suseda a má rovnaké rádiofrekvenčné mapovanie, ktoré po vyladení bráni takémuto prenosu a poplachu.

 

Výhody bezdrôtového zvončeka

 

Ľahká inštalácia

Ako názov naznačuje, tieto zvončeky si nevyžadujú elektrické vedenie. Toto zjednodušuje inštaláciu, pretože elektrické vedenie zvyšuje náklady a vyžaduje si zásahy do elektrického obvodu. Bezdrôtový zvonček si vyžaduje menej starostí. V závislosti od typu bude treba zaobstarať spoľahlivú batériu, ktorá zabezpečí, že funguje neustále naplno.

 

Prenosnosť

S tým, že je produkt bezdrôtový je možné ho prenášať. Väčšina zvončekov funguje na batériách. Bezdrôtové zvončeky nie je treba fixovať. Môžu byť nainštalovaný a preinštalovaný na akomkoľvek mieste na domove.

 

Rýchle upozornenia

Keďže bezdrôtové zvončeky obsahujú vysoko kvalitnú technológiu, väčšina z nich pošle rýchle upozornenie kedykoľvek je zariadenie spustené. Môže to byť vo forme textovej správy, alebo e-mailu. Umožňuje monitorovanie návštevníkov iba s použitím mobilného zariadenia.

Táto funkcia funguje skvelo. Napr. si predstavte, že čakáte kuriéra, no musíte si rýchlo niekam odbehnúť. Akonáhle je kuriér pri dverách, ste notifikovaný pomocou smartfónu.

 

 

Bezpečnosť

Jedným z najväčších benefitov bezdrôtového zvončeka sú bezpečnostné funkcie, ktoré dodá vášmu domovu. Zariadenie umožňuje video integráciu, na ktorú sa môžete pripojiť zo smartfónu kedykoľvek ste pripojený na internet.

 

Integrácia

Bezdrôtový zvonček ponúka hneď niekoľko možností integrácie s mobilnými aplikáciami, alebo smart asistentmi ako je Google Home,.

Dnes má smartfón skoro každý a preto sa integrácia pomocou mobilnej aplikácie zdá ako najjednoduchšia. Môžete tak mať instantný pohľad na to, kto stojí za dverami kedykoľvek a kdekoľvek (ak máte dobré internetové pripojenie). A nielenže návštevu vidíte, môžete s ňou aj komunikovať pri prepojení s reproduktorom.

 

Funkcie

Rôzne bezdrôtové zvončeky majú taktiež pridané funkcie ako video zariadenie a nočné videnie. Večer teda môžete vidieť, kto stojí pred vašimi dverami, alebo bránou. Taktiež sa s nimi môžete porozprávať ešte predtým, než ich pustíte dnu. Čo sa týka nočného videnia, návštevu uvidíte aj keď je vonku skutočne tma.

 

Cena

Niekoľko rokov dozadu sa zvončeky považovali za drahé, no so zvyšujúcou sa ponukou sa ceny znížili. Do úvahy treba vziať, že tu nie sú náklady spojené s elektrickým vedením, takže konečné náklady sú rovnaké ako zvonček, ktorý potrebuje elektrické vedenie.

 

Údržba

Keďže väčšina bezdrôtových zvončekov funguje na batériu, ich údržba je oveľa ľahšia. Stačí vymeniť batérie a zvonček je ako nový. Okrem niekoľkých benefitov výberu bezdrôtových zvončekov patrí jeden z nedávnych benefitov prepojenie s bezpečnostným systémom domácnosti. Táto integrácia pomáha vo väčšej pohodlnosti a bezpečnosti.

Bezdrôtový zvonček > klasický zvonček

Ako sme spomenuli v článku, bezdrôtový zvonček má svoje výhody oproti klasickému zvončeku. Ak hľadáte takéto riešenie pre váš domov, v našej ponuke LIVOLO produktov nájdete taktiež aj bezdrôtový zvonček.